Fri June 5, 2020   |   جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
حامد جليلوند
مدير شهرداري منطقه دو
فرایندهای جاری شهرداری
     مناقصه و مزایده
واگذاری پروژه های عمرانی
کرايه ماشين آلات برف روبي
واگذاری پروژه های عمرانی
واگذاری پروژه های عمرانی در سطح منطقه دو
واگذاري پروژه هاي عمراني
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/٠۵ تعداد بازدیـد : ٧١   بازگشت
 
 
 


جشن کودکان آفتاب در تالار قرآن


جشن کودکان آفتاب در تالار قرآن

 

 


جشن کودکان آفتاب در تالار قرآن

جشن کودکان آفتاب با همکاری شهرداری منطقه 2 و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در تالار قرآن برگزار شد.در جهت بالا بردن نشاط اجتماعی و شادی در کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر همدان، مدیر منطقه دو شهرداری و سایر مسؤولان در مرکز همایش‌های قرآنی و بین المللی برگزار شد.

*صوفی: توجه مجموعه شهرداری‌ به مسائل اجتماعی و فرهنگی

شهردار همدان در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه شهرداری همدان در کنار اقدامات عمرانی و خدماتی به موضوعات اجتماعی شهر هم توجه ویژه دارد، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، حوزه معاونت فرهنگی، اجتماعی و شهرداری‌های مناطق در موضوعات اجتماعی فعالیت وسیعی داشته‌اند.

عباس صوفی ادامه داد: به منظور توجه مجموعه شهرداری‌ به مسائل اجتماعی و فرهنگی اقداماتی انجام شده که برگزاری جشن با حضور بچه‌های بدون سرپرست و بدسرپرست از نمونه‌های بارز آن به شمار می‌رود، همچنین هدف اصلی از برگزاری این برنامه بالا بردن نشاط اجتماعی و شادی بچه‌ها و پررنگ کردن نقش فرهنگی و اجتماعی شهرداری در جامعه است.

وی افزود: مجموعه شهرداری همه ساله در ایام مختلف برنامه‌های متنوعی برای کودکان بی سرپرست و بد سرپرست تدارک می‌بیند که یکی از مصادیق آن ایام نوروز است و هدف ما استفاده از حداکثر توان شهرداری‌ها در مناطق مختلف به منظور ایجاد شادابی در این قشر جامعه است.

صوفی در ادامه با بیان اینکه شهرداری با همکاری مجموعه‌های خیریه ترنم محبت و مؤسسه مهدیه این کار را انجام داده است، اظهار کرد: مزیت کلی برگزاری این جشن‌ها این است که کودکان احساس کنند داخل جامعه هستند و از جامعه طرد نشده اند.

*جلیلوند: ورود جدی و مشارکت در کارهای فرهنگی و اجتماعی از مهمترین برنامه‌های شهرداری منطقه 2

مدیر منطقه 2 شهرداری همدان نیز گفت: یکی از برنامه‌های مهم شهرداری منطقه 2 در سال‌های اخیر ورود جدی و مشارکت در کارهای فرهنگی و اجتماعی بوده است که در این راستا برقراری تعامل با مردم و ارگان‌های مختلف بسیار حائز اهمیت است.

حامد جلیلوند با اشاره به اینکه این منطقه در برگزاری اقدامات فرهنگی ورود بسیار خوبی داشته، تأکید کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد نقش اساسی در برگزاری مراسم فرهنگی دارند که ارتباط شهرداری‌ها با این‌گونه مجموعه‌ها می‌تواند تأثیر بسزایی در نهادینه شدن مباحث اجتماعی و شهروندی داشته باشد.

وی اضافه کرد: شهرداری‌ها با تمام توان برای برگزاری این‌گونه مراسم‌ مشارکت خواهند کرد و این مسأله مطمئناً در بالا بردن روحیه این کودکان تأثیرگذار خواهد بود.

جلیلوند اظهار کرد: این مراسم با هماهنگی که بین شهرداری منطقه 2 با مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست یا بدسرپرست برقرار شده بود برگزار شد و امیدواریم در آینده شاهد برگزاری این‌‌گونه مراسم در طول سال باشیم.

وی با بیان اینکه شناسایی این کودکان با کمک بهزیستی انجام شد، اضافه کرد: از تمامی هم‌استانی‌ها درخواست داریم مشارکت فعالی در برگزاری این‌گونه مراسم داشته باشند که مطمئناً اثرات مثبت اجتماعی و فرهنگی در جامعه به دنبال خواهد داشت.

*سلماسی: اقدامات گسترده شهرداری منطقه 2 در زمینه مسائل فرهنگی

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به اهمیت برگزاری برنامه‌های فرهنگی در شهرداری‌ها و مشارکت فعال شهرداری منطقه 2 در این حوزه افزود: یک بخش عظیم از جامعه ما همین کودکان و نوجوانان هستند که متأسفانه به هر علتی جزو کودکان بی‌سرپرست یا بدسرپرست هستند و عموماً از لحاظ مالی هم اوضاع خیلی خوبی ندارند و حتی مجبور هستند برای کمک به اشتغال خانواده، کنار خانواده باشند که برگزاری این مراسم‌ حداقل کاری است که برای ایجاد یک نشاط حداقلی برای این بچه‌ها در حال انجام است. رضوان سلماسی ابراز کرد: اگر در وقت مناسب به شرایط اجتماعی و معیشتی این کودکان توجه نکنیم و در کنار آنان نباشیم در آینده شاهد ایجاد مشکلات و آسیب‌های مهمی برای این افراد و در نهایت برای جامعه خواهیم بود که ممکن است جبران‌ناپذیر باشد. وی با اشاره به اقدامات گسترده شهرداری منطقه 2 در خصوص مسائل فرهنگی در جامعه تأکید کرد: مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز از عوامل مهم برگزاری این‌گونه مراسم در شهرداری‌ها بوده است.

 
     
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۱۷۰,۷۶۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
معاونت شهرسازی و معماری
معاونت فنی و عمرانی
معاونت خدمات شهری
معاونت حمل و نقل و ترافیک
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شهرداری منطقه یک
شهرداری منطقه سه
شهرداری منطقه چهار
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
خدمات و سرویس ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان