Mon September 28, 2020   |   دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
حامد جليلوند
مدير شهرداري منطقه دو
فرایندهای جاری شهرداری
     مناقصه و مزایده
واگذاری پروژه های عمرانی
کرايه ماشين آلات برف روبي
واگذاری پروژه های عمرانی
واگذاری پروژه های عمرانی در سطح منطقه دو
واگذاري پروژه هاي عمراني
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٢/٢٠ تعداد بازدیـد : ١١۴   بازگشت
 
 
 


توسعه متوازن شهری ؛ زمینه ساز توسعه پایدار و تاثیرگذار در پروژه های عمرانی منطقه 2 شهرداری


توسعه متوازن شهری ؛ زمینه ساز توسعه پایدار و تاثیرگذار در پروژه های عمرانی منطقه 2 شهرداری

 

 

 

توسعه متوازن شهری ؛ زمینه ساز توسعه پایدار و تاثیرگذار در پروژه های عمرانی منطقه 2 شهرداری  

رئیس شورای اسلامی شهر :

رضایتمندی  شهروندان مهمترین فاکتور تشخیص عملکرد مناسب شهرداری منطقه ۲

در بازدیدی که اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار همدان بهمراه معاونین و مدیران شهرداری  از پروژه‌های انجام شده توسط منطقه  دو  شهرداری همدان داشتند، رئیس شورای اسلامی شهر همدان پروژه‌های این منطقه را در  جهت رسیدگی و توانمند سازی کلیه سطوح منطقه در معیارهای متفاوت، مناسب و موثر ارزیابی کرد.

کامران گردان در این باره افزود:تجارب فنی و اجرایی مدیریت منطقه ۲ در کنار  تعامل مناسب با اعضای شورای اسلامی شهر و از همه مهمتر  مردم از جمله دلایلی است که باعث شده سطح رضایتمندی بسیار مناسبی در این حوزه حاکم باشد و همین مسئله مهمترین عامل تشخیص عملکرد مناسب شهرداری منطقه ۲ می باشد.

وی با اشاره به اینکه تمامی پروژه های مدنظر در این حوزه در زندگی مردم مناسب و ملموس است خاطر نشان کرد :یکی از بارزترین اقداماتی که مورد بازدید قرار گرفت پارکینگ آقاجانی بیگ بود که با  شتاب بیشتر نسبت به گذشته در حال احداث است ، و انشا... شاهد بهره برداری این مکان در آینده نزدیک خواهیم بود.

گردان در ادامه با اشاره به پروژه پارک نواری مصلی و احداث مخزن  در این محل افزود: با برنامه ریزی انجام شده آبیاری فضای سبز با بهره گیری از حجم ذخیره شده در مخزن انجام می شود.

وی  بوستان گل ها را یکی از اقدامات تاثیر گذار منطقه دانست که در مجاورت پارک بانوان قرار گرفته است و با اقدامات انجام شده  معنای واقعی کلمه در این محل محقق شده است وچهره زیبایی به خود گرفته که شهروندان محترم می توانند از این محل به خوبی بهره ببرند  .،وی همچنین بازسای بنا در این محل را از دیگر کارهای صورت گرفته این پروژه برشمرد.  

 گردان  در ادامه  جمع آوری آب های سطحی به منظور رفع مشکلات قبلی ناشی از آب گرفتگی ها در اماکن مختلف  را از اقدامات مهم دیگر  منطقه ۲ شهرداری محسوب کرد که با تجهیزات و طرح های اجرایی متنوع در حال اجرا میباشد و اثرات آن در بارندگی های شدید اخیر به خوبی خود را نشان داد که خوشبختانه کوچکترین مشکلی از این جهت را شاهد نبودیم.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه در حوزه پیاده رو سازی و مناسب سازی در کلیه سطوح منطقه اقدامات موثری صورت پذیرفته اظهار داشت:خوشبختانه در بحث بدهی پیمانکاران نیز این منطقه در وضعیت خیلی خوبی قرار دارد که این مسئله از هدفمنمدی و برنامه ریزی اصولی در کلیه کارها نشات میگیرد.

وی در پایان از مجموعه شهرداری منطقه ۲ به دلیل انجام اقدامات گسترده در جهت تحقق رضایتمندی مردم و همچنین تحقق برنامه های کلان شورای شهر  به منظور توسعه پایدار منطقه قدردانی کرد .

مهندس حامد جلیلوند مدیر منطقه دو در ادامه  با ارائه گزارشی از پروژه های در حال اجرا منطقه دو شهرداری عنوان کرد: خوشبختانه باوجود رکود بازار ساخت و ساز و کمبود نقدینگی ، منطقه 2 شهرداری همچنان با اولویت بندی پروژه ها و برنامه ریزی انجام گرفته  و با به کار گیری نیروهای جوان و متخصص هم اکنون چندین پروژه مهم و اساسی از جمله پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ ، هدایت آبهای سطحی تقاطع رسالت ، عملیات جدولگذاری و پیاده رو سازی بصورت گسترده ، ساماندهی مصلی و لایروبی قنوات  و ...  را  با حمایتهای اعضای شوری اسلامی شهر و تاکید و رهنمودهای  شهردار همدان جناب آقای مهندس صوفی  با قوت و شتاب در راستای  خدمات رسانی و تامین رفاه حال شهروندان ،  در دست اجرا داشته که با پیشرفت چشمگیری همراه شده است  . 

جلیلوند به پروژه های در دست اقدام اشاره نمود و بیان داشت :  از آنجایی که پروژه پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ در یکی از محلات شلوغ شهر انجام میشود و نیز ظرفیت 531 خودرو را داراست کمک بزرگی به کاهش بار ترافیکی  این محدوده خواهد نمود  .

وی افزود :  یکی از مهمترین اولویت های شهرداری منطقه 2 در سال جاری تکمیل پارکینگ طبقانی با به کار گیری چند اکیپ بصورت شبانه روزی میباشد که در صدد هستیم در آینده نزدیک شاهد بهره برداری  از این پروژه بزرگ باشیم.

 

مهندس جلیلوند   از پیشرفت ٩٠ درصدی پروژه هدایت آب های سطحی تقاطع رسالت خبر داد و افزود  :

به دلیل حساسیت این پروژه با وجود فصل بهار و بارش نزولات آسمانی و امکان جاری شدن آب در سطح معابر و ایجاد خسارت احتمالی به شهروندان گرامی حتی با وجود شیوع ویروس منحوس کرونا و شرایط نامناسب این پروژه بدون تعطیلی به کار خود ادامه داد و اکنون به مراحل پایانی نزدیک شده است.

وی تصریح کرد: تسهیل عبور و مرور، ارتقای سطح ایمنی معابر، مدیریت به هنگام بحران در شرایط جوی نامناسب، دفع آب‌های سطحی به منظور ایمن‌سازی مناطق مسکونی از خطر وقوع سیلاب، رفع خسارت‌های احتمالی به تاسیسات شهری و پروژه های عمرانی نظیر: آسفالت معابر، جداول و درختان و...  از جمله اهداف شهرداری منطقه دو در اجرای پروژه هدایت آب های سطحی به شمار می رود.

مدیر منطقه دو با بیان اینکه برای اجرای این پروژه اقدام به لوله گذاری و هدایت آب های سطحی در تقاطع رسالت شده است، گفت: جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی محدوده بلوار رسالت، کوی نایب احمد، بلوار ٩ دی و پیشگیری از مشکلات آبگرفتگی در زمان بارش به همت شهرداری منطقه دو در حال انجام است که با اجرای آن کاهش هزینه ها را به دنبال خواهد داشت.

مدیر منطقه دو اعتبار عمرانی این پروژه را ۱۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ متر لوله گذاری درخیابان‌های اطراف میدان رسالت و بلوار چمران انجام شده است تا از طریق آن آب‌های سطحی به سمت رودخانه پشت پمپ بنزین فروغ هدایت شود.

وی بیان داشت: با عنایت به اتمام فاز نخست پروژه هدایت آب های سطحی تقاطع رسالت در حفاری سنگ سخت، هم اکنون فاز دوم در قالب لوله گذاری حد فاصل میدان 9 دی تا تقاطع رسالت در دستور کار قرار دارد .

مهندس جلیلوند بوستان گلها را یکی دیگر از پروژه های مهم  منطقه دو دانست و افزود : در شهر‌های مطرح جهان انواع پارک‌ها با موضوعات مختلف احداث می‌شود که علاوه بر تنوع آفرینی و تبدیل شدن به جاذبه‌های گردشگری آن شهر منجر به کسب درآمد‌های پایدار کلان برای آن شهر می‌گردد که توسعه بهینه آن شهر را به دنبال دارد و شهرداری منطقه ۲ با آگاهی از این امر پروژه باغ گل‌ها را در دستور کار قرار داد.

وی هزینه  این پروژه را بالغ بر 335 میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: عملیات عمرانی از قبیل دیوارکشی، معابر دسترسی پیاده در داخل پارک،آب نما ، مرمت بنای موجود واحداث سرویس بهداشتی ، کاشت گونه‌های ممتاز از قبیل باغ رز، باغ کاکتوس، گیاهان پیازی، باغ داودی، ایجاد فرش گل و... ازجمله اقداماتی است که صورت گرفته است .

مدیر منطقه دو از اجرای عملیات آسفالت ریزی و لکه گیری در سه ناحیه سطح منطقه 2  توسط سه اکیپ مجزا خبر داد و افزود : با توجه به وضعیت نا مناسب قسمتهایی از آسفالت کوچه ها و خیابانها سطح منطقه ، اجرای عملیات روکش و لکه گیری آسفالت معابر به صورت ویژه در سطح منطقه 2 در حال انجام  میباشد.

وی افزود با توجه به مشکلات پخش آسفالت در فصول سرما، بدلیل سردی هوا و گیرش سریع و عدم امکان پخش و تراکم آن شهرداری منطقه دو با همکاری سازمان عمران با استفاده از دستگاه مکانیزه فلاسک آسفالت اقدام به لکه گیری معابر مینمایند .

مهندس جلیلوند در ادامه از آغاز اجرای عملیاتی  طرح عمرانی پیاده روسازی بصورت گسترده در سطح منطقه خبر داد و افزود : پیاده رو های استاندارد که قابلیت پیاده روی مطمئن برای شهروندان را داشته باشند میتواند باعث ایجاد بسیاری از تعاملات مثبت بین شهروندان شود از آنجایی که تامین امنیت شهروندان هنگام عبور و مرور از معابر یکی از مهمترین وظایف شهرداری ها محسوب می شود در راستای بهسازی و استاندارد سازی پیاده رو ها در حفظ امنیت و آرامش شهروندان علی الخصوص معلولان ، جانبازان، سالمندان و نابینایان تلاش میشود و به همین دلیل بازسازی و ساخت پیاده رو ها با رعایت استانداردها از جمله فعالیت های مستمر در دستور کار شهرداری منطقه 2 میباشد.

 مدیر منطقه دو وسعت پیاده رو سازی در سطح منطقه را در حدود 30 هزار مترمربع  با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود : پیاده رو سازی خیابان نایب احمد ،  گلزار ، بلورا عباس دوران ، بلوار صدر و بهارستان ، بلوار رنجبران ، خیابان فرهنگ ,  و گلزار ،  بلوار محمدیه  و آرام شرقی و غربی ، بلوار عمار   و ....  از جمله پروژه هایی است که عملیات عمرانی در قالب خاکبرداری، زیرسازی، جدولگذاری ، مناسب سازی فضای باغچه های طول پیاده رو، ایجاد نهری و دال گذاری و نصب جالیز جدید اجرا می شود .

 

مهندس جلیلوند از نورپردازی درختان بوعلی بالا به همت شهرداری منطقه دو خبر داد و بیان داشت :در راستای تاکیدات شهردار محترم همدان نسبت به این پروژه و زیبا سازی بصری شهر همدان و از آنجایی که نورپردازی یکی از مهمترین اصول در احیاء منظر شب و زیبایی معابر عمومی است، شهرداری منطقه دو  اقدام به نورپردازی حدفاصل میدان جهاد و آرامگاه بوعلی نمود.

مدیر منطقه دو از تجهیز و ساماندهی روشنایی بوستانها در سطح منطقه  خبر داد  و افزود: اهالی محترم منطقه استقبال خوبی از پارکها در فصل بهار و تابستان میکنند و  شهرداری منطقه 2 به منظور استفاده شهروندان هنگام شب از تمام نقاط بوستان ها و  نشست بی دغدغه مردم  اقدام به تجهیز و ساماندهی  روشنایی در بوستانهای سطح منطقه می نماید.

وی تاکید کرد :  نصب شبکه ها روشنایی جدید در بوستانها به ویژه در ایام تابستان که شهروندان در ساعات بیشتری از شبانه روز در بوستانها حضور دارند لازم و ضروری است و این امر علاوه بر امنیت کمک شایانی به کاهش مصرف برق میکند.

مدیر منطقه دو از تعویض جداول خیابان بوعلی به جداول گرانیتی خبر داد و افزود: سالها قبل در خیابان بوعلی بالا باغچه هایی طراحی و اجرا شده بود که دیواره های بتنی مخروطی حصاری را دور درختان پیچیده بود که به ریشه و قسمت تحتانی تنه درختان در پیاده رو این خیابان آسیب وارد کرده و حیات آنها را تحت الشعاع قرار داده بود که حالا با اصلاح جداول  و تعویض آن به جداول گرنیتی که عمر بالا تری دارند این مشکل برطرف شده است.

 

وی با اعلام اینکه پاکسازی و ضدعفونی و گند زدایی اماکن و نقاط شهری سطح منطقه با استفاده از دستگاه های مکانیزه بصورت مداوم جهت مقابله با بیماری کرونا در حال انجام است افزود : با تشکیل اکیپ ضد عفونی معابر و تاسیسات شهری تمامی معابر اصلی و فرعی، تاسیسات، ایستگاه های اتوبوس، مبلمان شهری و... به صورت شبانه روزی توسط دستگاه های مکانیزه پاکسازی و ضد عفونی می شوند تا افزایش ایمنی و سلامت شهروندان عزیز همدانی میسر شود.

مهندس حامد جلیلوند مدیر منطقه از ساخت مخازن بتنی به منظور راهکاری برای حل مشکل آبیاری فضای سبز خبر داد و گفت: برای این که بتوانیم آب مورد نیاز فضای سبز شهری را به صورت کامل  به شکل مکانیزه تأمین کنیم، ساخت مخازن بتنی یکی از موضوعاتی است که می‌تواند مشکل آب برای آبیاری را حل کند.

 

وی با بیان این که در سنوات گذشته عملیات ساخت مخزن بتنی در بلوار  اعتمادیه شرقی به اتمام رسید و هم اکنون مخزنی در تپه مصلی  و بلوار بهارستان در دست احداث میباشد  افزود : تلاش ما این است که بتوانیم حجم ذخیره‌سازی مخازن را طوری افزایش دهیم تا بهره گیری از سیستم های آبیاری قطره ای خللی در آبیاری درختان پارک ها و فضاهای سبز معابر شهری بوجود نیاورد و با راه اندازی این مخازن، آب مورد نیاز فضای سبز مصلی تأمین و نیز امکان ایجاد آبیاری تحت فشار فراهم میگردد.

مدیر منطقه دو خاطرنشان کرد: آبیاری با تانکر برای فضای سبز شهری به دلیل داشتن مشکلاتی از قبیل هزینه بسیار بالا، خطرات جانی به دلیل حوادث در حین آبیاری، ایجاد ترافیک، اتلاف وقت، هدر رفت آب با توجه به بحران کمبود منابع آب، تخریب فضای سبز و شست و شوی خاک اطراف ریشه گل و گیاهان روش مناسبی نیست.

 

مهندس جلیلوند  با اعلام اینکه در پروژه ساماندهی تپه مصلی تنظیم و تسطیح شیب استاندارد برای افراد پیاده و سواره رو مورد توجه قرار گرفته افزود  : اقدامات عمرانی و اجرائی در تپه مصلی با لحاظ کردن حفظ اکوسیستم محیط و با حداقل دخل و تصرف در طبیعت زنده این منطقه پویا انجام میشود .
حامد جلیلوند با ذکر اهمیت حفظ سیما، منظر و فضای سبز این منطقه تصریح کرد: توسعه فضای سبز محوطه، ایجاد آبشار مصنوعی و تحول در چشم انداز شهری از جمله تدابیری است که مساعی همکاران در شهرداری و پیمانکار عامل در پروژه به آن اهتمام جدی دارند.

وی در ادامه به برخی از پروژههای اجرا شده اشاره نمود :ساخت پارک محله ای کوی محمدیه جدولگذاری ، پیاده روسازی ، حفر چاه و لایروبی قنوات ، احداث کانال و هدایت آبهای سطحی و زیر سازی معابر، اصلاح هندسی ، تهیه و اجرای سیستم آبیاری مکانیزه جهت فضای سبز منطقه ، خرید و نصب وسایل بازی کودکان و اجرای نصب کفپوش گرانولی جهت ایمن سازی محوطه بازی کودکان در پارکهای سطح منطقه ، احداث پارکهای جدید ، بازسازی پارکهای سطح منطقه ، اجرای روشنایی پارکهای سطح منطقه ، پیاده راه سازی ، تجهیز بازسازی پلهای عابر پیاده از جمله پروژه هایی است که به اتمام رسیده اند .

مدیر منطقه دو در پایان با اشاره به اینکه پرسنل خدوم شهرداری منطقه دو با رعایت پروتکل های بهداشتی و طرح فلاصله گذاری اجتماعی به جهت حفظ سلامتی همشهریان عزیز  اقدام به ارائه خدمات مینمایند از  مردم شریف همدان  خواست با رعایت پروتکل های بهد اشتی و فاصله اجتماعی از شیوع ویروس کرونا جلوگیری و به امید خدا از شر ویروس منحوس رهایی یابیم .

 

 

 
     
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١١ کاربران آنلاین :
۱۸۲,۲۹۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
معاونت شهرسازی و معماری
معاونت فنی و عمرانی
معاونت خدمات شهری
معاونت حمل و نقل و ترافیک
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شهرداری منطقه یک
شهرداری منطقه سه
شهرداری منطقه چهار
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
خدمات و سرویس ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان