Mon September 28, 2020   |   دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
حامد جليلوند
مدير شهرداري منطقه دو
فرایندهای جاری شهرداری
     مناقصه و مزایده
واگذاری پروژه های عمرانی
کرايه ماشين آلات برف روبي
واگذاری پروژه های عمرانی
واگذاری پروژه های عمرانی در سطح منطقه دو
واگذاري پروژه هاي عمراني
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٣/٠٣ تعداد بازدیـد : ١۵٣   بازگشت
 
 
 


محدوده منطقه دو شهرداري به کارگاه بزرگ عمراني تبديل شده است


توزيع عادلانه پروژه‌ها و توسعه همه‌جانبه منطقه، رويکرد شهرداري منطقه2

 

 

به نقل از روابط عمومي منطقه دو شهرداري مهندس حامد جليلوند مدير منطقه با اعلام اين خبر افزود : شهرها به ‌عنوان موتورهاي رشد و توسعه اجتماعي داراي پتانسلي باور نکردني هستند که بي‌شک مورد توجه قرار مي‌گيرند،رشد فزآينده ابعاد شهرنشيني و شکل‌گيري مقياس‌هاي جديد از رشد شهري در طي چند دهه اخير موجب شده است که شهر و شهرسازي معاصر با چالش‌هاي نويني مواجه گردد به دليل گستردگي ابعاد و تغيير در ماهيت مسائل شهري و پيچيدگي اين مسائل توجه و تأکيد برنامه‌ريزي و مديريت شهرها، بيش از هر زمان ديگري به سطوح پايين‌تر و ابعاد ملموس زندگي شهري متوجه شده است طوري که توسعه و تغييرات شهري و شهرنشيني از مهم‌ترين پديده‌هاي دوران اخير به شمار مي‌آيد در اين ميان شهرداري به‌ عنوان مديريت شهري نقش کليدي در فرآيند مديريت و سازمان‌دهي شهرها بر عهده دارد.

??وي افزود خدمات عمومي يکي از ابعاد زندگي شهروندان است که سطح کيفي آن سطح رضايتمندي را تعيين مي‌کندو شهرداري منطقه دو با در نظر گرفتن اين امر پروژه هاي متعددي را در سال جاري در دستور کار قرار داده است  .

??مدير منطقه دو با اعلام اينکه  سال ?? براي مجموعه شهرداري منطقه دو سالي عمراني است و تلاش ما بر اين است پروژه‌هاي نيمه‌تمام و جديد پيش‌بيني شده در بودجه مصوب را به سرانجام برسانيم افزود محدوده منطقه 2 به كارگاه بزرگ عمراني تبديل شده است و اکيپ هاي فني عمراني  در جاي جاي شهر به اجراي برنامه‌ها و اقدامات عمراني مشغول هستند.

??حامد جليلوند به پروژه هاي در دست اقدام اشاره نمود و بيان داشت :  با هدف افزايش هرچه بيشتر رفاه شهروندان، تسهيل و ايمني در تردد وسائل نقليه و زيباسازي و مناسب سازي محيط شهري، اجراي عمليات گسترده روکش آسفالت معابرِ محلات محدوده شهرداري منطقه ? در حال انجام مي باشد تا اين شهرداري با تلاش شبانه روزي و بدون وقفه خود در تمامي زمينه هاي عمراني، هيچ فرصتي را جهت عمران و آباداني منطقه دو از دست ندهد.

??وي  پخش و توزيع آسفالت در 2 ماهه نخست سال را بيش از ? هزار تن اعلام نمود و بيان داشت : خيابان شهيد عظيمي ، 12 فرودين ،کوچه  سعد، شهيد حسن ترک ، و شهيد فراهان پور  واقع در فرهنگ ، کوچه سوسن و لادن واقع در گلزار، بلوار مدني و لکه گيري نوار حفاري در تمام نقاط سطح منطقه  ازجمله محل هاي ميباشد که روکش آسفالت صورت پذيرفته و 3 اکيپ مجزا مشغول لکه گيري معابر سطح منطقه ميباشند.

??مدير منطقه دو از آغاز نهضت جدولگذاري پياده روسازي و ساماندهي معابر سطح منطقه خبر داد و افزود : در سال جديد پياده روهاي سطح منطقه با رويکرد ايمن سازي و مناسب سازي و زيبا سازي معابر پياده رو در جهت تسهيل در عبور و مرور شهروندان بصورت سنگ فرش در چندين معبر سطح منطقه از جمله  پياده رو سازي خيابان نايب احمد ،  گلزار ، بلورا عباس دوران ، بلوار صدر و بهارستان ، بلوار رنجبران و مطهري ، خيابان فرهنگ ،  بلوار محمديه  و آرام شرقي و غربي ، بلوار عمار   و ....  در حال انجام است  که عمليات عمراني در قالب خاکبرداري، زيرسازي، جدولگذاري ، مناسب سازي فضاي باغچه هاي طول پياده رو، ايجاد نهري و دال گذاري و نصب جاليز جديد اجرا مي شود .

?? جليلوند  به رعايت استاندارد هاي لازم در خصوص استفاده افراد نانينا از معابر شهري، اشاره کرد و گفت: رويکرد جديد مديريت شهري در اجراي پياده رو ها، فراهم نمودن زير ساختها و امکانات لازم جهت بهره برداري حداکثري تمامي افراد جامعه به خصوص جامعه نابينايان و کم بينايان است که در اجراي اين پروژه تمام پياده رو هاي جديد الحداث، مسير ويژه نابينايان اجراي مي شود.

??مدير منطقه دو رشد روز افزون شهرنشيني، شهرگرائي و شهرسازي امري است اجتناب ناپذيردانست و افزود متأسفانه توسعه بي رويه و ناپايدار شهري، باعث افزايش حاشيه نشيني و تخريب نواحي سبز شهري و بالارفتن تقاضا براي زمين شهري مي گردد که خود زمينه ساز از بين رفتن فضاي سبز درون شهري و تغيير کاربري اين گونه اراضي است تا  آنجا که اهميت فضاي سبز در محيط شهري به عنوان يکي از شاخص هاي توسعه يافتگي جوامع مطرح شده است .

??وي يکي از رويکرد هاي کاري سال جاري  را توسعه فضاي سبز در نواحي که با کمبود اين سرانه مواجه هستند برشمرد و افزود: با شناسايي فضاهاي مستعد به ويژه در نواحي کم برخوردار و بافت فرسوده نسبت به تملک زمين و احداث بوستان اقدام مي شود.

??مدير منطقه دو با  اشاره به کاشت  انواع گل که عمدتا توليد گلخانه شهرداري است و با آب و هواي همدان  سازگاري دارد، اظهار داشت : اجراي گل کاري هاي فصلي، تعمير و راه اندازي آب نماها، رفع ايرادات در سيستم هاي روشنايي پارک ها، تجهيز و تعمير سرويس هاي بهداشتي و نمازخانه ها، از جمله اقداماتي است که  واحد فضاي سبز منطقه در سطح  منطقه صورت ميدهد.

??وي همچنين تصريح کرد: امسال در منطقه دو شهرداري خبرهاي خوبي در حوزه فضاي سبز خواهيم داشت که آغاز بهره برداري از بوستان گلها و احداث پارک محله اي در مناطق محروم از مهم ترين آن ها است.

??مدير منطقه دو از احداث زمين ورزشي در منطقه دو خبر داد و افزود : در شهر هاي امروزي با گسترش تکنولوژي ، سطح فعاليت ورزشي و جسماني حرکتي افراد کاهش داشته و فعاليت هاي ذهني و فشارهاي رواني مردم افزايش يافته که براي برطرف نمودن مشکلات مذکور ، يکي از بهترين اقدامات ، اشاعه ورزش با توسعه و ساخت فضا هاي ورزشي است .

??وي مساحت اين زمين ورزشي که قابليت استفاده جهت فوتسال و واليبال را دارد حدود400متر مربع اعلام کرد و افزود: عمليات اجراي اين فضاي ورزشي شامل کف سازي، نصب پوشش خاص ، دروازه ، نيمکت ، ايجاد روشنايي و فنس کشي است که مطابق با استاندارهاي مورد نياز در حال ساخت ميباشد و به زودي دراختيار علاقمندان به ورزش در اين محله قرارمي گيرد.

??جليلوند عنوان کرد :در گذشته تمامي فعاليتهاي انسان در طول روز بود و شايد شب با تاريکي و ظلمت قرين بود، اما امروزه با ارائه هنرهاي جديد هنرمندان و کارشناسان و متخصصين، با نور پردازي هنرمندانه شب هم زيبايي هاي خاص خود را دارد و اين نعمت خدادادي را در ديد ما زيباتر جلوه ميدهد.

 

??وي نورپردازي را يکي از مهمترين اصول در احياء منظر شب و زيبايي معابر عمومي دانست و افزود : شهرداري منطقه دو در راستاي زيباسازي شهر در هنگام شب  اقدام به نورپردازي پل ها ، ميادين و خيابان هاي اصلي ، و اصلاح روشنايي پارک ها  نموده است.

??جليلوند از ساخت مخازن بتني به منظور راهکاري براي حل مشکل آبياري فضاي سبز خبر داد و گفت: براي اين که بتوانيم آب مورد نياز فضاي سبز شهري را به صورت کامل  به شکل مکانيزه تأمين کنيم، ساخت مخازن بتني را در دستور کار قرار داديم.

??وي با بيان اين که در سنوات گذشته عمليات ساخت مخزن بتني در بلوار  اعتماديه شرقي به اتمام رسيد و هم اکنون مخزني در تپه مصلي  و بلوار بهارستان در دست احداث ميباشد  افزود : تلاش ما اين است که بتوانيم حجم ذخيره‌سازي مخازن را طوري افزايش دهيم تا بهره گيري از سيستم هاي آبياري قطره اي خللي در آبياري درختان پارک ها و فضاهاي سبز معابر شهري بوجود نياورد و با راه اندازي اين مخازن، آب مورد نياز فضاي سبز مصلي تأمين و نيز امکان ايجاد آبياري تحت فشار فراهم گردد.

??مهندس جليلوند با اعلام اينکه در سال جاري با قوت و شتاب به دنبال آن هستيم تا پروژه هاي در دست اقدام را به بهره برداري برسانيم تصريح کرد : پروژه احداث پارکينگ طبقاتي آقاجاني بيگ ، هدايت آبهاي سطحي تقاطع رسالت، بوستان گلها  و ساماندهي مصلي از جمله پروژه هايي هستند که بصورت ويژه پيگيري شده و انشاا... در آينده نزديک شاهد بهره برداري اين پروژه هاي بزرگ و تاثير گذار باشيم.

 

??مدير منطقه دو در پايان از رئيس  اعضاي شوراي شهر و شهردار همدان ، مسوولان دستگاه‌هاي مختلف و به ويژه مديران، کارکنان و کارگران خدوم شهرداري همدان  که در سال ?? براي تحقق اهداف مديريت شهري از هيچ تلاشي دريغ نکردند، قدرداني نمود و گفت  اميد است با کمک مسئولان و مردم بتوانيم در پايان سال ?? نيز  به اهداف خود که همانا ساختن فردايي زيباتر و بهتر است برسيم.

 

 
     
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۱۸۲,۳۰۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
معاونت شهرسازی و معماری
معاونت فنی و عمرانی
معاونت خدمات شهری
معاونت حمل و نقل و ترافیک
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شهرداری منطقه یک
شهرداری منطقه سه
شهرداری منطقه چهار
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
خدمات و سرویس ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان